GÜMÜŞ ÇORAP NEDİR?

GÜMÜŞ ÇORAP NEDİR?

GÜMÜŞ ÇORAP NEDİR?

GÜMÜŞ ÇORAP NEDİR?

 

GÜMÜŞ ÇORAP NEDİR, FAYDALARI NELERDİR?

Gümüş metalinin ağır metallerden arındırılmasıyla elde edilen SAF GÜMÜŞ İPLİĞİ’nin insan tenine temas etmesinin hiçbir sakıncası, yan etkisi olmadığından insanların kullanımına birçok maksat için sunulmuştur.

1800’lü yıllarda gümüşün medikal kullanımdaki önemi yeniden keşfedilmiş ve 1893 yılında gümüşün anti bakteriyel özelliğinin gümüş iyonlarından geldiği tespit edilmiş ve 1900’lü yıllarda yara üzerinde kullanılmaya başlanmıştır. Antibiyotikler çıktıktan sonra gümüşün fiyatından dolayı kullanılmamaya başlanmıştır. Bugünlerde bazı mikrop ve bakterilerin antibiyotiklere olan direncinden dolayı gümüş kullanımı yeniden hayatımıza girmiştir. Son 30 yıldır yapılan araştırmalar neticesinde klinik olarak gümüşün anti mikrobiyel etkisi ispat edilmiştir.

 

SAF GÜMÜŞ İPLİK TEKNOLOJİSİ – ANTİBAKTERİYEL ve ANTİMİKROBİYAL ÖZELLİĞİ

Üründe kullanılan gümüş ipliği karşılaştığı bakteri ve mikrobun hücre duvarını geçerek , hücre zarına mikrop ve bakterinin dnasını bozmaktadır.Böylece her 50 sn de bir çoğalan mikrop ve her 20 dk da bir ikiye katlanabilen bakterilerin üremesini engellemektedir.

Gümüşün ortaya çıkardığı elektronlar, hücre zarını yırtarak kumaş üzerinde mikro organizmaların DNA ve RNA yapılarının kendilerini tekrarlayarak çoğalmaları özelliğini yok eder. Bakteri ve mantarlar zarları bölünerek çoğaldıkları için zarları yırtıldığında çoğalmaları engellenmiş olur.Böylece mikrobik aktiviteyi etkisiz hale getirir

1 saat içerisinde bütün bakteri ve mantarları %99,9 oranında öldürür 400 den fazla bakteri ve mantar çeşidine karşı etkilidir.

Gümüş bakterilerin bağışıklık kazanmasına izin vermez.Bakterilerin yaşamlarını sürdürebilmeleri için sıcaklık,nem ve bu şartları hazırlayan yüzeylere ihtiyacı vardır.Bu nedenle çoraplar bakteriler için ideal bir ortam oluşturur.Gümüş bu mikro organizmaları uzaklaştırarak koloniler meydana getirmelerini engeller.

Gümüş amonyağı ve doğallığı bozulmuş (denatüre) proteinleri nötralize ederek anti bakteriyel etki sağlar.

 

SAF GÜMÜŞ İPLİK TEKNOLOJİSİ – DİYABETİK ÖZELLİĞİ

Diyabetli kişilerde diğer kişilere göre ayak bakımı çok daha önemlidir. Kan şekerinin sürekli yükselmesi soncu tüm vücutta olduğu gibi ayaklarda da olumsuz etkiler doğurur. Diyabet rahatsızlığı damar duvarlarını bozarak damarların hasar görmesine ve ayaklara giden kan miktarının azalmasına neden olur. Tedavisiz ve kontrolsüz diyabette bacak ve ayaklardaki sinirlerin işlevleri bozulmakta, ağrı ,sıcaklık ve dokunma hissinde azalma  ve duyu kaybı olabilmektedir.Böylece ayaklardaki yaralanmalar hissedilmemekte,fark edilememektedir.Unutulmaması gereken nokta;vücudun ağırlığını taşıyan ve en çok baskı altında kalan organlardan biri olan ayakların,yaralanmalara en açık organlarımız olduğudur.

Bonny Silver çorapları saf gümüş iplikten diyabet hastaları için özel üretilmiştir. Saf gümüş iplik teknolojisi sayesinde, ayağınızı soğuk havalarda sıcak tutar. Anti-Bakteriyel ve Anti-Mikrobiyal özelliği sayesinde ayağınızda oluşabilecek yara ve enfeksiyonların önüne geçer. Gümüş metalinin tedavi edici özelliği sayesinde ayağınızda bulunan yaraların ve enfeksiyonların en kısa sürede mikrop kapmadan iyileşmesini sağlar.

Bonny Silver diyabet hastaları için özel üretilmiş lastiğiyle ayağınızı sıkmaz, kan dolaşımını engellemez ve ayak bileğinize kadar olan gümüş bölge sayesinde ödem oluşumunu engeller. Dikişsiz burun özelliği sayesinde ayağınızı tahriş etmez.

 

SAF GÜMÜŞ İPLİK TEKNOLOJİSİ – ANTİ-KOKU ÖZELLİĞİ

Gümüş iplik ter ve ayak kokusu yapan bakterilerin üremesini ve çoğalmasını önler.Gümüş, ter(amonyak)ve yapısı bozulmuş(denatüre) proteinleri nötralize eder, bakterilerin birleşiminden meydana gelen koku moleküllerini anti-bakteriyel özelliğiyle ortadan kaldırır.

 

SAF GÜMÜŞ İPLİK TEKNOLOJİSİ – TERMODİNAMİK ÖZELLİĞİ

Gümüş, Dünyadaki en iyi yansıtma ve iletkenlik özelliğine sahip elementtir. Bu özelliklerinden kaynaklanan termodinamik yapısıyla ayağınızı yazın serin,kışın sıcak tutar.Gümüş iplik, vücudunuzdan çıkan ısı enerjisinin %95 ini kaynağına geri yansıtır ve termal enerjiyi depolayıp dağıtır.Böylece ayağınızı soğuk havalarda sıcak tutar.Gümüş iplik ısı iletkenliği sayesinde sıcak ortamlarda ayağınızdaki ısıyı dış ortama dağıtır böylece ayaklarınızı serin tutar.Gümüş ipliği ter bezlerini doğru oranda çalışmasını sağlayarak vücudunuzun ısı dengesini düzenler.

 

SAF GÜMÜŞ İPLİK TEKNOLOJİSİ – MANTAR ve EGZAMA ÖNLEYİCİ ÖZELLİĞİ

Mantar ve egzama rahatsızlığından en çok olumsuz etkilenen  organımız  ayaklarımızdır. Mantar ve egzama rahatsızlığının ortak yönleri deri hastalıkları olmasıdır.Bu iki önemli rahatsızlığının  oluşmasına sebebiyet veren birçok faktör bulunmaktadır.Ayaklarımızda oluşan çeşitli bakteri ve enfeksiyonlara bağlı olarak bu rahatsızlıklar gelişim göstermektedir.

Bonny Silver,saf gümüş iplik teknolojisinin sahip olduğu anti bakteriyel ve anti mikrobiyal etkisi ayağımızda oluşabilecek bakteri ve enfeksiyonların önüne geçmektedir.Termodinamik özelliği sayesinde ter bezlerini doğru oranda çalışmasını sağlayarak bakteri oluşumunda en önemli faktörü yani teri engelleyerek sağlıklı bir kullanım sağlar.

Bonny Silver, önceden oluşmuş mantar ve egzama rahatsızlığının tedavi sürecinde de tedavi destek ürünü olarak kullanılması tavsiye edilir.

 

SAF GÜMÜŞ İPLİK TEKNOLOJİSİ – ÖDEM GİDERİCİ ÖZELLİĞİ

Gümüş ipliğinin ten ile temas ettiği kısım boyunca elektriksel şebeke,dolayısıyla elektromanyetik alan oluşturması söz konusudur.Bu  etkiyle temasta bulunan bölgedeki kanın akış hızı artmakta ve bölgedeki ödemlerin azalması sağlanmaktadır.

Elektrik akımının geçtiği ortamda manyetik alan oluşturur. Manyetik ürünlerin kan dolaşımını arttırıcı ve ödemi azaltıcı etkisi bulunmaktadır.

 

SAF GÜMÜŞ İPLİK TEKNOLOJİSİ – ANTİSTATİK ÖZELLİĞİ

Bonny Silver, gümüş iplik teknolojisiyle vücutta biriken statik elektriği yalıtarak yorgunluk hissini azaltır ve daha rahat bir kullanım sağlar.

Seyahat esansında hava değişimden dolayı oluşan durgun elektrik yükünü gümüş iyonları vasıtasıyla dağıttığı için seyahat çorabı olarak da tavsiye edilir.

 

SAF GÜMÜŞ İPLİK TEKNOLOJİSİ – ELEKTRODİNAMİK ÖZELLİĞİ

Gümüş, cep telefonlarının ve diğer elektrikli aletlerin neden olduğu elektromanyetik radyasyona karşı koruma sağlar.

 

SAF GÜMÜŞ İPLİK TEKNOLOJİSİ – TEDAVİ EDİCİ ÖZELLİĞİ

Gümüş elementi eski çağlardan beri tedavi amacıyla  kullanılmaktadır. Özellikle yara tedavisinde kullanılan gümüş enfeksiyon riskini ortadan kaldırır.Tedavi sürecini destekler ödem ve egzama hastaları için de tedavi edici özelliğe sahiptir.Gümüş ipliği teknolojisiyle ayaktaki kan dolaşımını dengeler.

 

SAF GÜMÜŞ İPLİK TEKNOLOJİSİ  KALICI ETKİ

Bonny Silver bazı kimyasal gümüş iyonu uygulamalarıyla yapılmış gümüş çoraplardan değildir, gümüş metalinin kendisi kullanılmıştır. Bu sebeple gümüş iplik teknolojisiyle ürüne kazandırılan tüm özellikler yıkama işlemiyle etkisini kaybetmez, ürünün ömrü boyunca  tüm özellikler kalıcıdır.

 

SAF GÜMÜŞ İPLİK TEKNOLOJİSİ %100 DOĞAL

Bonny Silver,markasını gördüğünüz tüm ürünler saf gümüşten yapılmış gümüş ipliğine sahiptir,herhangi bir kimyasal ve zararlı madde içermez, tamamen doğaldır ve alerjik değildir.

 

BONNY SILVER FARKI

Bonny Silver,sadece ayak sağlığına yönelik sağlıklı ve konforlu çoraplar üretmektedir.Bonny Silver’ın tüm  ürünlerinde bizzat gümüş metali %10’un üzerinde kullanılmıştır .Gümüş metali hem hassas detektörlerle tespit edilebilir hem de çıplak göz ile rahatça görülebilir. Bazı kimyasal gümüş iyonu uygulamalarıyla veya gümüş elyafı kullanılarak yapılan ürünlerden kesinlikle farklıdır .Hem ürün özelliklerinin kalıcı olması hem de gümüş elementinin sağladığı faydalardan tam anlamıyla yararlanılması için tasarlanmıştır.

KİMLER KULLANMALI

  • Diyabet hastaları
  • Ayağı terleyen ve üşüyenler
  • Ayağında mantar,egzama ve ödem olanlar,
  • Ayak kokusu problemi yaşayanlar,
  • Yara tedavisi görenler,
  • Hamileler,
  • Asker ve sporcular,
  • Uzun seyahat yapanlar,
  • Gün boyu ayakta olanlar,
  • Ayak bakım ve sağlığına önem verenler

Tedarik Adresi: www.gumuscorap.com


WEB ADRESİ DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0