Bu iyi!

Bu iyi!

Bu iyi!

Afrika'da birlikte büyüdüğü yakın bir arkadaşı olan bir kralın eski bir hikayesi anlatılıyor. Arkadaşın hayatında meydana gelen her duruma (olumlu veya olumsuz) “Bu iyi!" deme alışkanlığı vardı.

Bir gün kral ve arkadaşı bir av seferine çıktılar. Arkadaşı silahları kral için yükler ve hazırlardı. Görünüşe göre arkadaş silahlardan birini hazırlarken yanlış bir şey yapmıştı, çünkü silahı arkadaşından aldıktan sonra kral ateşledi ve başparmağı havaya uçtu. Durumu inceleyen arkadaşı her zamanki gibi, "Bu iyi!" dedi. Kralın yanıtladığı, "Hayır, bu iyi DEĞİL!" Ve arkadaşını hapse attı.

Yaklaşık bir yıl sonra kral, uzak durmasını bilmesi gereken bir bölgede avlanıyordu. Yamyamlar onu ele geçirdi ve köylerine götürdü. Ellerini bağladılar, biraz odun istiflediler, bir kazık kurdular ve onu kazığa bağladılar. Ormanı ateşe vermek için yaklaştıklarında, kralın bir başparmağının eksik olduğunu fark ettiler. Batıl inançlı oldukları için, asla bütünden daha az kimseyi yemiyorlardı. Böylece kralı çözerek onu yoluna gönderdiler.

Eve döndüğünde, başparmağını kaybettiğini ve arkadaşına yaptığı muameleden dolayı pişmanlık duyduğu olayı hatırladı. Arkadaşıyla konuşmak için hemen hapishaneye gitti. "Haklıydın," dedi, "Başparmağımın havaya uçması iyiydi." Ve olan her şeyi arkadaşına anlatmaya başladı. "Ve bu yüzden seni bu kadar uzun süre hapse attığım için çok üzgünüm. Bunu yapmak benim için kötüydü.”

"Hayır," diye yanıtladı arkadaşı, "Bu iyi!" "Ne demek istiyorsun, 'Bu iyi'? Arkadaşımı bir yıl hapse göndermem nasıl iyi olabilir?” "Hapishanede olmasaydım, seninle olurdum."

Bugün “çok kötü? “ mü ?
Peki yarın?
“Bu iyi” demek dileğiyle!...

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0